Lazer Yazıcılar ve Inkjet Kodlama Makinaları Arasındaki Fark

Lazer Kodlama Makineleri ve Inkjet Kodlama Makineleri Arasındaki Farklar


Lazer kodlama ve inkjet kodlama teknolojileri, her ikisi de kodlama ve markalama işlemleri için uygun seçeneklerdir. Ancak, bunlar birbirinin yerine geçebilen teknolojiler değildir ve karşılaştırmak zor olabilir. İki teknoloji de benzer amaçlara hizmet etse de, farklı teknolojiler kullanırlar. Hangisinin uygulamanıza en uygun olduğunu belirlemek için özelliklerine aşina olmanız gerekir.


Lazer Kodlama ve Markalama


Lazer teknolojisi, Inkjet'e kıyasla oldukça yenidir, ancak pazara girmesi için uzun bir süreye ihtiyaç duyulmamıştır. Lazerin popülerliği, kalıcılığı ve silinmez kodlama yazma özelliği de dahil olmak üzere, ısı ve aşınmaya dayanıklı olması gibi çeşitli faktörlere dayanmaktadır. Ayrıca, lazer minimum düzeyde sürekli bakım gerektirir ve sıvı sarf malzemesi gerektirmez, bu da toplam sahip olma maliyetini düşürür. Sıvı sarf malzemesi gerektirmemesi, lazerin çevre dostu bir seçenek olduğunu göstermektedir.
Lazer, kodlama ve markalama işlemi için cam, plastik, karton, film ve bazı metal yüzeyler dahil olmak üzere çeşitli yüzeyleri kullanabilir. Aynı zamanda, piyasadaki en hızlı kodlama ve markalama çözümüdür ve bu da onu yüksek hızlı üretim hatları için ideal kılar. Düşük bir toplam sahip olma maliyetine sahip olmasına rağmen, daha yüksek başlangıç sermaye maliyeti nedeniyle lazer, yüksek çıktılı üretim hatları için en uygun yatırım getirisi sağlayabileceği bir seçenektir

Duba Elektronik 2022 © Tüm Hakları Saklıdır.
web tasarım grimor